Co dělat s malými dětmi v Krumlově?

Co dělat s malými dětmi v Krumlově?

Co dělat s malými dětmi v Krumlově? Už jste prošli zámek a centrum a nevíte, co vymyslet, aby to děti bavilo? Přinášíme Vám několik osvědčených tipů.

 

  Za hezkého počasí:

TIP 1: Zřícenina hradu Dívčí kámen - 2 až 4,6 km

Z vlakového nádraží v Českém Krumlově se nabízí výlet vlakem na zříceninu hradu Dívčí kámen, kde po vystoupení ve stanici Třísov projdete kolem památné 240 let staré lípy, která je nejvyšší v Jižních Čechách. Po červené značce dorazíte po cca 2 kilometrech ke zřícenině hradu.

Při zpáteční cestě se nabízí vyrazit po žluté turistické značce směrem na Holubov a navštívit Třísovský Hamr. Kde na útulné terase nad Křemežským potokem, ve kterém lze pozorovat pstruhy, se můžete osvěžit výborným pivem v keramickém půllitru. Žlutá turistická značka pokračuje krásnou procházkou dále podél potoka a dovede Vás do vesničky Holubov, kde můžete využít vlakové dopravy zpět do Českého Krumlova.

Vyznačená trasa v mapě

TIP 2: Lipenské cyklostezky

Cyklostezka z Lipna nad Vltavou do Frymburka podél vodní nádrže Lipno značená jako cyklotrasa č. 33 je díky rovinatému profilu a kvalitnímu asfaltovému povrchu velmi využívaná rodinami s dětmi a to na pěší, cyklistický ale i in-line výlet. Přesto především bruslaři a malí cyklisté se musí připravit na občasné krátké sjezdy nebo stoupání. Na některých prudších místech je umístěno pro bruslaře k zachycení zábradlí.

Vyrazit můžeme od přehrady vodní nádrže Lipno, na jejíž jižní straně se nachází parkoviště. Přejedeme hráz a směřujeme do Lipna nad Vltavou vzdáleného asi kilometr. Projíždíme centrem Lipna kolem pláží, aquaparku s dětskou hernou nazvanou Hopsárium, dětského hřiště ve tvaru lodi a přístaviště. Kousek za Lipnem nad Vltavou obkroužíme Camping Lipno Modřín a míříme do Frymburka. Na protějším břehu se nalézá též cyklostezka končící v Přední Výtoni. Asi v půli cesty si všimneme v jezeře sochy, znázorňuje Lipenskou vílu, patronku Lipenského jezera.

Ve Frymburku za mostem přes zátoku odbočíme doleva. Cyklostezkou pokračujeme podél přístaviště, přívozu do Frýdavy, restaurací s venkovním posezením a dětskými hřišti. Následně procházíme vedlejšími uličkami Frymburka. Po chvíli se dostaneme k pěkné písečné pláži u sportovního areálu základní školy. Občerstvit se můžeme v přilehlém bistru a děti si jistě rády zaskotačí na dětském hřišti. Navazující úsek cyklotrasy do chatové oblasti s autokempem Vřesná již není vhodný pro in-line bruslaře a nejmenší děti, cyklostezka více stoupá a klesá.

Vyznačená trasa na mapě

 

Za nepříznivého počasí:

TIP 1: Zrcadlový sál, Široká 52,  Č. Krumlov:

Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel.

Zrcadlová síň je navržena tak, že vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Procházející nepozná, která cesta je skutečná a která je jen odraz v některém ze zrcadel. Samozřejmě nechybí ani oblíbená prohnutá zrcadla různě deformující postavu. Nenechte si ujít tento výjimečný zážitek a přijďte si zabloudit společně se svými ratolestmi. Na bližší informace a ceny jsou na www.funadvisor.cz

 

TIP 2: Grafitový důl, Chvalšinská ulice Č. Krumlov:

Že bude prohlídka grafitového dolu neobyčejná, vám dojde už ve chvíli, kdy navléknete speciální oděv a obuv, dostanete pár ochranných pomůcek a nastoupíte do důlního vlaku. Celá prohlídka probíhá za doprovodu odborných průvodců. Vláček vás poveze více než polovinu cesty z celkem asi dva kilometry dlouhé trasy. Při pěší procházce štolami se dozvíte něco o historii těžby v regionu a nebudou chybět ani názorné ukázky – jak se odstřelovalo, jak odklízelo, jak větralo. Návštěva dolu je díky nízké teplotě v šachtách i během letních měsíců osvěžující.

TIP 3: Muzeum voskových figurín, Kájovská 68, Č. Krumlov:

Muzeum je zaměřeno na osobnosti a region jižních Čech. Mezi nejzajímavější obyvatele muzea patří Karel IV. nebo František Josef I. Tajemné sklepení je ukázkou středověkého městečka. Máte možnost nahlédnout do alchymistické dílny nebo staré krčmy. Celková atmosféra je doplněna světelnými a zvukovými efekty, takže se budete cítit, jako byste se opravdu procházeli po tržišti 15. století. Nahlédněte pod ruce rybářům z dob rozkvětu rybníkářství v jižních Čechách a zjistěte, na co chytali kapry!

 

TIP 4: 3 D muzeum, Masná 129, Č. Krumlov:

Narozdíl od běžných muzeí, ve 3D muzeu nenarazíte na zákaz dotýkání se vystavených exponátů - Vy sami stanete součástí vystavených obrazů. Všechny  obrazy jsou vytvořeny pomocí 3D efektu, který Vás v mžiku přenese na místa, či do situací, které nikde jinde nenajdete. Vyfoťte se například na útěku před dravým žralokem a věřte tomu, že Vám tyto fotografie budou památkou na celý život. Ceny a otevírací doba je uvedena na: www.funadviser.cz

 

TIP 5: Svět pod hladinou, Frymburk 140

V prostorách Wellness Hotelu Frymburk se nachází jedinečná expozice akvárií a artefaktů spojených s vodním prostředím. Desítky akvárií přibližují život pod českou ale i tropickou a oceánskou hladinou. K vidění jsou tedy tradiční ryby z našich vod jako jsou kapr, štika nebo sumec ale i druhy, které v rybníce neuvidíte jako jsou například piraňa, muréna či žralok. Pro děti je připravena speciální kontaktní a krmící nádrž.