Lipenská hřebenovka

Lipenská hřebenovka

Pokud jste zrovna na Stezce v korunách stromů a ještě se Vám nechce dolů, vyrazte po hřebeni přes nejvyšší vrchol v okolí do Frymburka.

Stezka v korunách stromů je unikátní projekt umístěný na Šumavě, který vás zavede doslova a do písmene až do korun stromů. Uvidíte nádherné scenérie, vyzkoušíte lehce adrenalinové aktivity, projdete si naučnou trasu a dovíte se, jak fungují České lesní ekosystémy a spoustu zajímavých informacích o zvířatech, jež v nich žijí. Na Kramolín ke Stezce v korunách stromů se můžete vypravit po 2 km dlouhé žluté turistické značce  a nebo využít autobusu, který vám ušetří síly.

Od stezky pokračujte po žluté značce směrem na hlavní vrchol hřebene - Kaliště 993 metrů nad mořem. Jedná se o zpevněnou cestu lesem do mírného stoupání. Dále už budete jen klesat až dorazíte ke Kapli Panny Marie Bolestné, odkud je krásný výhled na lipenskou přehradu a městys Frymburk.

Na závěr můžete se svými dětmi navštívit skvělý zábavný Park Frymburk, který nabízí bohaté vyžití pro celou rodinu. Zpět do Lipna nad Vltavou vás odveze autobus z nedaleké zastávky U Lískovců.

Trasa vyznačená na mapě.