Výlet na Granátník

Výlet na Granátník

 

Granátník se jmenuje vrchol pod masivem Kletě, v jehož blízkosti se nachází krásná dřevěná rozhledna se skvělým výhledem na severovýchod až jihovýchod.

Na Granátník se můžete dostat různými cestami - ze Zlaté Koruny, ze Srnína či z Vyšného (mapa trasy). Pokud vyrazíte z Vyšného, čeká vás asi 2 km dlouhá cesta do mírného kopce po asfaltové silničce. Většinu času jste schovaní ve stínu stromů, a tak je stoupání příjemné i za horkých letních dnů.

 

Rozhlednu naleznete po levé ruce asi 30 metrů od silničky v místě dřevěného posezení, působí spíše dojmem většího mysliveckého posedu, ale pro zprostředkování krásného výhledu je postačující. Výška rozhledny je asi 6 metrů a budete muset překonat 23 schodů. Z Granátníku můžete pokračovat po cyklostezce k rozcestí u Modrého obrázku a buď se vrátit zpět nebo, pokud máte ještě dost sil, vyrazit na Kleť, která je od Modrého obrázku vzdálena 3,5 km. Z Kletě už nemusíte po svých, jelikož doporučuji zkusit skvělý sjezd na koloběžkách do Krumlova nebo Zlaté Koruny.