Obři oceánů v Černé v Pošumaví

Obři oceánů v Černé v Pošumaví

Až do 2. září probíhá v Černé v Pošumaví u hotelu Racek edukativní výstava „Obři oceánů“ pod záštitou National Geographic. Vidět zde můžete mnoho jedinečných exponátů, díky kterým nahlédnete do hlubin světových oceánů a alespoň částečně poodkryjete mnohá tajemství, jež oceány skrývají.

 

 

K vidění jsou desítky oceánských obrů v životních velikostech, jedna z největších sbírek čelistí a zubů žraloků ve střední Evropě, dále výstava nabízí interaktivní zónu. „Všechny exponáty jsou dokonalou kopií oceánských obrů vyrobených na základě detailních předloh vědeckého původu a mohou tak sloužit i jako naprosto věrná učební pomůcka. Většina exponátů je navíc zasazena do tematických scenérií tak, aby byl jejich příběh ještě dokonalejší a návštěvníci si z výstavy mohli odnést naprosto autentické a výjimečné zážitky ze setkání s těmito tvory“, říká o výstavě majitel pořádající společnosti Shake marketing s.r.o. Pavel Kratochvíl.

 

 

Mezi exponáty výstavy patří: plejtvák obrovský, vorvaň obrovský, kosatka dravá, krakatice obrovská, žralok bílý, manta obrovská, narval jednorohý, kladivoun velký, běluha severní a delfín skákavý. Sbírka čelistí a zubů žraloků, která je součástí výstavy, patří mezi největší ve střední Evropě. Mezi dominanty patří čelisti 4 metrového žraloka tygřího nebo 18 cm velký a několik milionů let starý zub z pravěkého žraloka zvaného megalodon, jež měl až 35 metrů a až 45 tun. Tato sbírka byla zapůjčena vášnivým potápěčem, sběratelem a obdivovatelem žraloků Pavlem Jandou. Další část, interaktivní zóna, nabízí možnost ponořit se do podmořského světa prostřednictvím oceánské zvukové stěny, kde zavřete oči a necháte se unášet do tajemných hlubin hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů. Nechybí ani 3D Trick Art obrazy, které vytvářejí důvěryhodnou iluzi a trvalý fotografický zážitek prostřednictvím dobrovolné soutěže s National Geographic.